centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4280.00

Zarezerwuj kurs

W jakich walutach obcych warto lokować środki w obliczu słabnięcia złotówki?

Lokowanie oszczędności w obcej walucie to jeden ze sposobów zredukowania skutków rosnącej inflacji oraz osłabiającej się pozycji złotego w stosunku do euro i innych światowych walut. Przewalutowanie oszczędności to także sposób na dodatkowy zysk, jednak musimy pamiętać, że inwestowanie na rynku walutowym może również wiązać się ze stratą. W jaką walutę warto inwestować, gdy obniża się kurs złotego? Podpowiadamy.

W jakiej walucie lokować swoje oszczędności?

Po dwóch latach pandemii początek roku 2022 przywitał nas konfliktem zbrojnym w Ukrainie, który spowodował niemałe zamieszanie na rynku walutowym oraz wpłynął na globalną gospodarkę. Nie oznacza to jednak, że przewalutowanie oszczędności, w związku z obecną sytuacją geopolityczną, jest nieopłacalne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z ryzyka, które wiąże się z oddziaływaniem na kursy walut różnych czynników m.in. sytuacji geopolitycznej oraz wzrostu inflacji, który nie dotyczy jedynie Polski.

Podczas inwestowania w waluty najlepiej skupić się na walutach państw, które od wielu lat są zaliczane do czołówki potęg gospodarczych, czyli w dolara (USD), euro (EUR), franka szwajcarskiego (CHF). Waluty te są obecnie drogie, co ma związek m.in. z nadal trwającą paniką na rynku walutowym. Kto zdecydował się na zakup tych walut w momencie wybuchu wojny w Ukrainie, miał okazję sporo zarobić - w ciągu kilku dni kurs dolara, euro i franka szwajcarskiego poszybował w górę, zachęcając do dalszego inwestowania.

Mocne waluty sposobem na zysk? 

Mocne waluty, czyli USD, EURO i CHF to od wielu lat sposób na stosunkowo bezpieczne lokowanie oszczędności w okresie spadku wartości złotego, bo charakteryzują się one najwyższą płynnością i mają ogromny udział w obrocie na rynku walutowym Forex. Inwestując w mocne waluty, mamy do czynienia z niewielkim ryzykiem poniesienia znacznych strat, jednak ryzyko, że utracimy część zainwestowanych pieniędzy, zawsze istnieje. Warto także wiedzieć, że przewalutowanie oszczędności ma sens jedynie w odpowiednim momencie i powinno odbywać się po wzięciu pod uwagę zarówno czynników sprzyjających osiągnięciu zysku, jak i utracie zainwestowanych pieniędzy.

Wpis w kategorii: Blog