centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4290.00

Zarezerwuj kurs

Czy przewalutowanie to dobry ratunek przed inflacją?

Galopująca inflacja wpływa na nasze oszczędności. Z niepokojem obserwujemy spadek ich wartości, zastanawiając się, w jaki sposób uniknąć straty. Dotyczy to nie tylko osób, które oszczędzają na lokatach bankowych, ale także odkładających do przysłowiowej skarpety. Jednym ze sposobów na ograniczenie skutków wzrostu inflacji może być przewalutowanie swoich oszczędności. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Co można zyskać? Wyjaśniamy.

Rynek walutowy ratunkiem przed inflacją?

Eksperci są zgodni - najlepszym ratunkiem przed inflacją jest inwestowanie. Dzięki niemu możemy nie tylko pomnożyć posiadane oszczędności, ale także uniknąć spadku ich wartości, która związana jest z osłabiającą się pozycją złotego. Niestety, inwestowanie ma swoje dobre i złe strony, dlatego powinniśmy wybrać przede wszystkim bezpieczny sposób na pomnożenie posiadanych pieniędzy. Zamrożenie oszczędności na lokacie nie pozwala nam zarobić - wręcz przeciwnie - w obecnej sytuacji stało się nieopłacalne, dlatego coraz więcej osób decyduje się na przewalutowanie posiadanych pieniędzy i oszczędzanie w walutach obcych.  Za tym rozwiązaniem przemawia przede wszystkim stabilna sytuacja najbardziej liczących się na rynku walutowym „graczy”, czyli dolara amerykańskiego (USD), euro (EUR), franka szwajcarskiego (CHF). Waluty te umacniają się względem złotego również w okresach znacznego niepokoju na rynkach finansowych, co możemy obserwować także teraz.

Przewalutowanie - na co warto zwrócić uwagę?

Umacniających się kurs obcej waluty względem złotego jest dobrym momentem na przewalutowanie i pozwala ograniczyć ryzyko związane z inflacją, jednak niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie się do oszczędzania w obcej walucie oraz inwestowania na rynku Forex. Co należy zrobić? Przede wszystkim musimy znaleźć kantor, w którym kurs sprzedaży interesującej nas waluty, jest korzystny. Wbrew pozorom, różnice w cenie waluty w bankach i poszczególnych kantorach znacząco się różnią, dlatego decydując się na przewalutowanie oszczędności, trzeba dokładnie sprawdzić dostępne możliwości oraz wybrać walutę, która pozwoli na pomnożenie zgromadzonych pieniędzy.

Wpis w kategorii: Blog