centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4340.00

Zarezerwuj kurs

Czy wymiana walut online jest bezpieczna?

Trudno nie zauważyć, że spora część naszego życia toczy się w internecie. Skoro online dokonujemy zakupów, składamy e-dokumenty, to warto tę drogę uwzględnić podczas wymiany walut. Zapraszamy do lektury wpisu, w którym opowiadamy, dlaczego transakcje w kantorze internetowym należą do jednych z bezpieczniejszych.

Jak kantor internetowy dba o bezpieczeństwo transakcji?

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy wymiana walut online to pewne i wiarygodne rozwiązanie, to powinniśmy w pierwszej kolejności mieć świadomość, że działalność kantorów internetowych reguluje wiele aktów prawnych. Dwa podstawowe dokumenty to Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. oraz Ustawa o świadczeniu usług płatniczych z dnia 19 sierpnia 2011 r. Ponadto kantory działające online muszą respektować przepisy RODO i czynnie przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Ostatni z wymogów oznacza, że pracownicy kantorów muszą systematycznie składać raporty ze swej działalności Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Kantory internetowe, rozumiejąc, że ich praca musi pozostać w zgodzie z zapisami ustawodawczymi, przykładają również ogromną wagę do troski o reputację oraz pozytywny wizerunek budowanej przez lata marki. Potwierdzeniem tych starań jest oczywiście wieloletnia obecność na rynku i świadczenie usług finansowych powiązanych zawsze z doświadczeniem oraz wiedzą.

Bezpieczeństwo wymiany walut online gwarantują również stosowane przez e-kantor zabezpieczenia informatyczne. Podczas obsługiwania transakcji stosuje się tak samo skuteczne protokoły szyfrujące (EV SSL), jakimi operuje nowoczesna bankowość internetowa. W ten sposób przepływ naszych pieniędzy chroniony jest przed cyberprzestępczością. Ponadto system internetowej wymiany walut jest zintegrowany z system elektronicznym banków, z którymi kantor internetowy współpracuje. Informacja o tym, jakie banki są partnerami kantoru internetowego, jest bardzo cenna dla każdego klienta. Przede wszystkim klient zyskuje wiedzę o tym, który z banków może obsługiwać jego rachunek. Ponadto współpraca e-kantoru z uznanymi bankami stanowi gwarancję wiarygodności jego działalności, a więc świadczy o bezpieczeństwie realizowanych przez niego transakcji.

Korzystanie z wymiany waluty online wiąże się jeszcze z jednym aspektem bezpieczeństwa. Całą transakcję możemy przeprowadzić bez wychodzenia z domu albo biura. Minimalizujemy zatem ryzyko ataku i kradzieży gotówki wciąż stanowiących zagrożenie w realnym świecie, gdy dokonujemy wymiany pieniędzy w stacjonarnym kantorze.

Dlaczego warto wymieniać walutę online?

Podstawowymi zaletami dokonywania transakcji drogą internetową jest bezpieczeństwo i wygoda. Zanim przystąpimy do wymiany waluty w kantorze internetowym, powinniśmy dysponować rachunkiem złotówkowym oraz drugim walutowym, w którymś z krajowych banków. Skorzystanie z usługi internetowej wymiany waluty wymaga zarejestrowania się na platformie e-kantoru. Posiadając konto, które zabezpieczamy osobistym hasłem, możemy przystąpić do wymiany pieniędzy online. Dokonamy tego na podstawie aktualnego kursu walut. Przeprowadzanie operacji ułatwia dostępny na platformie kalkulator umożliwiający przeliczenie środków.

Następnie możemy zlecić wymianę poprzez przelanie środków w złotówkach, jeśli chcemy uzyskać pieniądze w obcej walucie lub na odwrót w zagranicznych jednostkach, gdy potrzebujemy złotówek. To dlatego potrzebujemy dwóch różnych rachunków, które posłużą kantorowi elektronicznemu do przeprowadzenia wymiany waluty. Jeśli posiadamy konto w banku współpracującym z kantorem, to środki znajdą się na naszym rachunku w ciągu 15 minut. W przypadku korzystania z usług bankowych spoza listy musimy liczyć się z tym, że pieniądze zostaną zaksięgowane następnego dnia.

Ostatnią zaletą, ale równie ważną co pozostałe jest oszczędność związana z wymianą waluty via internet. Zawsze korzystniejszy jest kurs walut oferowany przez kantor, ale kantor internetowy dodatkowo obniża do minimum wysokość kosztów obsługi transakcji. Proste zasady wymiany waluty online to także oszczędność czasu, którego nikt z nas nie ma w nadmiarze. Jednak dzięki bezpiecznemu i wiarygodnemu systemowi będziemy mieli zawsze dostęp do środków w potrzebnej walucie.

Wpis w kategorii: Blog