centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4330.00

Zarezerwuj kurs

Kiedy warto posiadać obcą walutę?

Obcą walutę, w którą warto zaopatrzyć się jeszcze w Polsce, kupuje się głównie w związku z zagranicznymi wyjazdami.

Korzystne jest także oszczędzanie w innych walutach niż złoty.

1) Zagraniczną walutę warto posiadać jadąc na wakacje

Obcą walutę warto posiadać przede wszystkim w trakcie wakacji za granicą.

Najkorzystniej będzie kupić ją jeszcze w Polsce, w kantorze stacjonarnym lub internetowym.

W kantorze stacjonarnym klienci otrzymują gotówkę od razu. Transakcje w naszej placówce, zlokalizowanej w centrum Opola, są w pełni bezpieczne. Nie trzeba wypełniać żadnych formalności a w przypadku wymiany dużych kwot, istnieje możliwość negocjacji kursu.

Największym atutem kantorów internetowych z kolei jest brak konieczności wychodzenia w domu w celu wymiany pieniędzy.

Zakupu obcej waluty można dokonać w dowolnie wybranym momencie, a ceny euro lub dolara są bardziej atrakcyjne niż w kantorze stacjonarnym. Minusem może być ilość koniecznych formalności.

2) Dobrze jest oszczędzać w obcej walucie

Większość Polaków trzyma swoje oszczędności w rodzimej walucie, tymczasem warto przemyśleć oszczędzanie w walucie obcej:

  • dolarze  w tym także kanadyjskim i australijskim,
  • euro,
  • frankach,
  • koronach,
  • funtach.

W prywatnym sejfie dobrze jest zatem trzymać dolary, ze względu na stabilność kursu tej waluty i jej powszechny użytek w międzynarodowych transakcjach, podobnie jak euro, które posiada kilkudziesięcioprocentowy udział w światowym handlu oraz globalnych rezerwach walutowych.

Norweska korona uważana jest za jedną z najbardziej stabilnych walut na świecie, dlatego dobrze jest w niej oszczędzać. Jeśli natomiast wydarzy się coś niepokojącego na skalę globalną wzrasta wartość franka, funta, a także dolara australijskiego i kanadyjskiego.

Warto zatem zaopatrzyć się w obcą walutę nie tylko na zagraniczne wakacje, lecz także myśląc poważnie o własnej przyszłości i bezpieczeństwie finansowym.

Ze względu na możliwą niestabilność instytucjonalną w kraju, pamięć o negatywnych skutkach hiperinflacji, złą sytuację kursu złotego wobec innych światowych walut, bezpieczniej jest obecnie inwestować w obcą walutę.

Wpis w kategorii: Blog