centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4330.00

Zarezerwuj kurs

Pierwsza wizyta w kantorze. Jak się do niej przygotować?

Urlop, wakacje, zaplanowana podróż i… pierwsza wizyta w kantorze. Jeśli obawiasz się, jak ona przebiegnie i czego możesz się po niej spodziewać, zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem.

Parafrazując bowiem znane przysłowie „nie taki kantor straszny, jak go malują”!

Wizyta w kantorze stacjonarnym

Chcąc wymienić walutę, będziemy mieli do wyboru tradycyjny stacjonarny kantor i kantor internetowy.

Dlatego przed pierwszą wizytą w kantorze, w zaciszu swojego domu, prześledźmy ofertę poszczególnych kantorów, sprawdzając ich strony internetowe i wybierzmy ten najkorzystniejszy dla nas. Wyeliminujemy w ten sposób efekt zaskoczenia po przekroczeniu jego progu.

Kolejną kwestią, którą warto sprawdzić w domu, zanim udamy się do kantoru jest to, czy dany kantor jest polecany, czy klienci są traktowani profesjonalnie. Zweryfikujmy i upewnijmy się, że kantor zapewnia pełne bezpieczeństwo transakcji.

Warto sprawdzić, czy istnieje możliwość negocjacji cen walut.

Po wymianie waluty natomiast, ale jeszcze aby przed wyjściem z kantoru, warto przeliczyć otrzymane pieniądze i sprawdzić, czy transakcja się zgadza.

Wizyta w kantorze internetowym

Kantory internetowe to już inna bajka i przygotowanie się do korzystania z ich usług przebiega całkiem inaczej.

Najpierw na platformie kantoru musimy podać nasze dane osobowe, adres email i numer telefonu komórkowego. Następnie na podany adres e-mail otrzymamy wiadomość z linkiem, w który klikając potwierdzimy rejestrację.

Kolejny krok to podanie numeru konta bankowego, z którego będziemy przesyłać pieniądze do kantoru oraz tego, na który zostaną wysyłane wymienione środki.

Przed skorzystaniem z usług takiego kantoru należy zatem założyć konto złotówkowe i walutowe. Dane tych kont muszą zgadzać się z tymi, jakie podajemy w czasie rejestracji. W przypadku firm konieczny będzie także numer REGON i NIP.

Pierwsza wizyta w kantorze lub skorzystanie z jego usług nie musi łączyć się ze stresem czy nerwami. Wystarczy dobrze się przygotować.

Wpis w kategorii: Blog