centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4330.00

Zarezerwuj kurs

Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu za granicę

Okres wakacyjny to zwykle taki czas w roku, w którym planujemy wybrać się na dłuższy urlop, aby odpocząć po wielu miesiącach ciężkiej pracy i nacieszyć się piękną letnią pogodą. Do takiej podróży warto jednak dobrze się przygotować, dzięki czemu podczas trwania wyjazdu nie będziemy niczym się stresować i spokojnie wypoczniemy. Szczególnie istotne jest to podczas podróży zagranicznej, ponieważ w innym kraju, szczególnie egzotycznym, trudniej będzie nam rozwiązywać powstałe problemy na miejscu.

 

Dbałość o wszystkie szczegóły

Oprócz zakupienia map i przewodników dotyczących kraju, do którego wyruszamy, oraz spakowania wszystkich potrzebnych rzeczy warto odpowiednio wcześnie przed podróżą zadbać o kilka innych ważnych kwestii. Przede wszystkim już na etapie wstępnym planowania wyjazdu zagranicznego powiniśmy sprawdzić ważność naszego paszportu i dowodu osobistego, aby w razie potrzeby zdążyć wyrobić nowe dokumenty. Równie istotne jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, szczególnie gdy będziemy chodzić po górach czy uprawiać niebezpieczne sporty, ponieważ w razie wypadku lub nagłej choroby koszty ubezpieczenia mogą dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Natomiast jeśli podróżujemy po Unii Europejskiej, warto również wystąpić o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która umożliwia korzystanie ze świadczeń zdrowotnych w sytuacjach nagłych, ale tylko w placówkach działających w ramach systemu publicznej ochrony zdrowia.

Kolejną czynnością, którą należy zrobić z wyprzedzeniem, jest wymiana pieniędzy w kantorze. Warto poświęcić trochę czasu na wyszukanie miejsca z najkorzystniejszym kursem, szczególnie gdy potrzebujemy wymienić większą ilość gotówki. Lepiej omijać kantory znajdujące się na lotniskach i w hotelach, ponieważ zwykle mają bardzo niekorzystne ceny. Można również skorzystać z usług kantorów internetowych, które oferują zazwyczaj lepsze kursy niż w przypadku placówek stacjonarnych, a czasem można dodatkowo trafić na promocję.

Wpis w kategorii: Blog