centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4290.00

Zarezerwuj kurs

Wakacyjny urlop – bezpieczne przewożenie pieniędzy

Aby wakacyjny urlop był jak najbardziej udany, warto wcześniej dokładnie go zaplanować, a przed wyjazdem zabrać wszelkie niezbędne rzeczy. Jednym z największych problemów podczas przygotowań jest jednak bezpieczne zapakowanie pieniędzy oraz dokumentów, ponieważ ich zgubienie może nam bardzo utrudnić kontynuowanie podróży i spokojnego wypoczynku. Przed wyjazdem niebędne staje się przede wszystkim wykupienie odpowiednich ubezpieczeń (zależnych od specyfiki danego kraju i rodzaju wycieczki), a także wymiana pieniędzy w kantorze. Jednak przechowywanie większej sumy gotówki w podróży może być kłopotliwe i przysparzać wielu stresów. Dlatego warto poznać sprytne sposoby na bezpieczne przewożenie cennych rzeczy.

 

Przydatne rady

Przede wszystkim musimy pamiętać, że jeśli wyjeżdżamy z Unii Europejskiej i przewozimy gotówkę przekraczającą łaczną wartość 10 tysięcy euro (w jednej lub kilku walutach łącznie), to wymaga to poinformowania odpowiednich organów. Zwykle jednak w przypadku krótkiego urlopu nie potrzebujemy tak dużej ilości pieniędzy, dlatego nie musimy zgłaszać faktu ich posiadania. Natomiast warto bardzo dobrze zabezpieczyć gotówkę, aby nie padła łupem złodziei.

Jeszcze przed podróżą dokładnie przejrzyjmy portfel i usuńmy z niego wszelkie dokumenty, które nie będą nam potrzebne, aby nie zginęły nawet przypadkowo. Zabezpieczenie samej gotówki polega przede wszystkim na włożeniu jej do kilku miejsc, na przykład do portfela, kieszeni i do ubrań znajdujących się w bagażu. Dzięki temu nawet jeśli dojdzie do kradzieży, to nie zostaniemy z niczym. Przyda się również specjalna saszetka z wieloma ukrytymi kieszeniami, w której bezpiecznie schowamy ważne dokumenty oraz pieniądze. Na koniec pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas poruszania się w dużym tłumie oraz płacenia za usługi i towary w ruchliwych miejscach, ponieważ łatwo wtedy paść ofiarą złodzieja albo zostać oszukanym przez nieuczciwego sprzedawcę.

Wpis w kategorii: Blog