centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4290.00

Zarezerwuj kurs

Wymiana pieniędzy w kantorze. Wymogi formalne

Kantory stacjonarne, których największa ilość powstała w Polsce po 1989 roku, pomału wypierane są przez kantory internetowe. Obie formy wymiany waluty mają swoje wady i zalety. Różnią się one także rodzajem wymogów formalnych, które trzeba spełnić, aby móc nabyć inną walutę. Wyjaśniamy, na czym polegają.

Kantory stacjonarne

Kantory stacjonarne to miejsca, w których, aby wymienić walutę, nie trzeba spełniać praktycznie żadnych formalnych wymogów. Warto natomiast przed pierwszą wizytą prześledzić kursy poszczególnych walut. Dzięki temu, przekraczając próg placówki, nie będziemy zaskoczeni cenami. Możemy także skontaktować się telefonicznie z pracownikiem kantoru, w celu negocjacji ceny. Przed wyjściem z placówki przeliczmy otrzymane pieniądze i sprawdźmy, czy transakcja się zgadza. Pełne bezpieczeństwo transakcji, dyskrecja oraz profesjonalna obsługa, a także fachowa porada i łatwy dostęp do placówki, ulokowanej zazwyczaj w centrum miasta, jest tym, na co możemy liczyć w kantorach stacjonarnych.

Kantory internetowe

Kantory internetowe są synonimem wygody i umożliwiają wyminę waluty bez wychodzenia z domu. Siedząc wygodnie na ulubionej kanapie możemy dokonywać mniej lub bardziej skomplikowanych operacji finansowych, ale…

Niestety, jest jedno ale. Podczas gdy wchodząc do kantoru stacjonarnego, już po kilku minutach wychodzimy z gotówką w ręku, podobna operacja przez Internet może być nieco bardziej skomplikowana.

Najpierw bowiem na odpowiedniej platformie wybranego kantoru będziemy musieli podać podstawowe dane, w tym:

  • dane osobowe
  • adres email
  • numer telefonu komórkowego.

Następnie na podany adres e-mail zostanie nam przesłana wiadomość z linkiem, potwierdzającym rejestrację. Po jego aktywacji musimy być przygotowani na konieczność podania dwóch numerów kont bankowych: tego, z którego będziemy przesyłać pieniądze do kantoru oraz tego, na które kantor będzie wysyłał wymienione środki.

Oznacza to, iż chcąc korzystać z usług kantoru internetowego, musimy posiadać konto złotówkowe oraz walutowe, które warto założyć przed rejestracją.

Dane tych kont muszą zgadzać się z tymi, które podajemy w czasie rejestracji. W przypadku firm konieczny będzie także numer REGON i NIP.

Wpis w kategorii: Blog