centnet

Oblicz wartość wymiany

Chcę:

Za 1000 EUR

zapłacisz u nas tylko:

4340.00

Zarezerwuj kurs

Zasady bezpieczeństwa przy transakcjach walutowych

Obecnie transakcji walutowych możemy dokonywać na dwa sposoby: albo korzystając z tradycyjnych, stacjonarnych kantorów albo coraz bardziej popularnych, internetowych.

W obydwu przypadkach powinniśmy przestrzegać określonych zasad bezpieczeństwa. Jakich?

Miej oczy dookoła głowy

Korzystając z usług kantoru stacjonarnego sprawdź, czy rzeczywisty kurs na elektronicznej tablicy w kantorze odpowiada kursowi, widniejącemu na szyldzie. Zwróćmy także uwagę, czy kurs jest zapisany poprawnie.

Zasady naliczania prowizji przez kantor powinny być jasno ustalone, a klient powinien zostać o nich poinformowany przed transakcją, co ma szczególne znaczenie przy wymianie dużych kwot.

Jak w przypadku każdej transakcji gotówkowej, podczas wymiany waluty, powinniśmy zachowywać szczególną uważność. Zanim odejdziemy od okienka, sprawdźmy czy wymieniona waluta się zgadza i czy otrzymaliśmy właściwą ilość gotówki.

Chroń swoje dane

Zasady bezpieczeństwa podczas transakcji walutowych nie różnią się diametralnie od tych, które powinniśmy zachować podczas standardowych internetowych transakcji bankowych.

Przede wszystkim sprawdzajmy, czy logujemy się na właściwą stronę kantoru. Zwracajmy uwagę czy przeglądarka nie wyświetla ostrzeżeń, dotyczących certyfikatu bezpieczeństwa i czy w adresie widzimy przedrostek HTTPS, świadczący o szyfrowaniu połączenia.

Jeśli transakcja wymaga poświadczenia kodami sms, sprawdź uważnie, czy kwoty podane w wiadomości zgadzają się z tymi, którymi operowałeś na stronie kantoru.

Kolejna zasada bezpieczeństwa przy transakcjach walutowych dotyczy miejsca ich wykonywania. Unikajmy kafejek internetowych i komputerów, na którym zalogowany jest inny użytkownik. Nie używajmy publicznych sieci Wi-Fi; transakcji dokonajmy w zaciszu naszego domu, na własnym komputerze i operując własną siecią.

Pamiętajmy również o tym, by pod żadnym pozorem nie klikać w podejrzane w linki, nie pobierać dodatkowego oprogramowania, zwłaszcza jeśli wymaga ono podania naszych danych. Nie otwierajmy załączników ani podejrzanych e-maili.

Wpis w kategorii: Blog